Akaryakıt

EPDK şubat ayında 7 şirkete lisans verdi

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik piyasasında faaliyet göstermek için başvuran 1 şirkete organize sanayi bölgesi (OSB) dağıtım ve 1 şirkete de üretim lisansı verildi. Ayrıca, 4 şirketin üretim lisansı sonlandırıldı. Petrol piyasasında ise 3 şirkete madeni yağ ve 2 şirkete de dağıtıcı lisansı verildi. Bu piyasada 3 şirketin madeni yağ ve 1 şirketin ise depolama lisansı iptal edildi.

EPDK’nın konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Elektrik piyasasında, Söke Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliği 49 yıl süreli OSB dağıtım lisansı, Modern Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin Orman Kaynaklı Yan Ürünlerden Enerji Üretim Tesisi’ne 28 Şubat 2018 tarihinde yürürlüğe girmek üzere, eskisinin devamı mahiyetinde ve 31 Temmuz 2058 tarihine kadar geçerli üretim lisansı verilldi.

Baydar Elektrik Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin İlimsu I-II Barajı ve HES’i, Gündoğdu Rüzgar Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Demirözü RES’i, Nata Enerji Elektrik Üretim Ticaret Limited Şirketi’nin Nata Reg. ve HES’i ve Ayen Ostim Enerji Üretim A.Ş.’nin lisansı kurul kararı ile iptal edildi.

Petrol piyasasında, Msg Petrokimya İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi ve Peten Endüstriyel Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 10 yıl süreli madeni yağ lisansı tahsis edildi. Avrasya Grup Petrolcülük Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Marmaray Petrolcülük Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli dağıtıcı lisansı verildi.

Çev-Pet Petrol Ürünleri Geri Dön. Kim. Nak. Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Hayat Petrokimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Petrosoft Kimya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin madeni yağ lisansı sona erdirildi. Feza Gayrimenkul Proje İnşaat Petrolcülük Otomotiv Taşımacılık Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin depolama lisansına son verildi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir