Akaryakıt

EPDK ocak ayı lisans kararlarını açıkladı

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ocak ayında elektrik ve petrol piyasalarında 13 şirkete lisans verirken 5 şirketin de lisansını sona erdirdi.

EPDK’nın konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, elektrik piyasasında faaliyet göstermek için başvuran 9 şirkete üretim lisansı verildi. 1 şirketin üretim lisansı sonlandırıldı. Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’nün Kiğı Barajı ve HES’i, Omicron Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi Ticaret Anonim Şirketi’nin Omicron Engil 208 GES’i, Gürmat Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Efe 7 JES’i, Derinçay Enerji Üretim A.Ş.’nin Anamur HES, Bozyazı HES, Mut-Derinçay HES, Silifke HES ve Zeyne HES’i, Greif FPS Turkey Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Greif RES’ine üretim lisansı tahsis edildi.

Barış Enerji Üretim A.Ş.’nin Kaynarca Barajı ve HES üretim lisansı sona erdirildi.

Petrol piyasasında ise 2 şirkete depolama, 1 şirkete madeni yağ ve 1 şirkete de dağıtıcı lisansı verildi. 2 şirketin depolama, 1 şirketin iletim ve 1 şirketin ise dağıtıcı lisansı iptal edildi. EMR Petrolcülük Anonim Şirketi’ne dağıtıcı lisansı, Citygroup Enerji Anonim Şirketi’ne madeni yağ lisansı, Aves Güney Antrepoculuk Anonim Şirketi ve Aves İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’ne depolama lisansı verildi.

Starpet Garzan Akaryakıt Dağıtım Pazarlama Anonim Şirketi ve Çekisan Depolama Hizmetleri Limited Şirketi’nin depolama lisansı yine Çekisan Depolama Hizmetleri Limited Şirketi’nin iletim lisansı, Eurogaz Gaz Dağıtım Anonim Şirketi’nin dağıtıcı lisansı sona erdirildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir