Akaryakıt

EPDK eylül ayı lisans kararlarını açıkladı

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), eylül ayı lisans kararlarını açıkladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, 16 şirkete lisans verilirken 11 şirketin lisansı da sona erdirildi.

Doğalgaz piyasasında, Sarı Perakende Enerji Satış ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 30 yıl süreli İthalat (Spot LNG) Lisansı, Erzurum Enerji Üretim Dağıtım Doğalgaz Petrol Metal Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 30 yıl süreli Oto CNG Lisansı verildi. Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama Anonim Şirketi’nin CNG/3324-4/250 ve CNG/3324-5/251 sicil numaralı Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) Satış Lisansı sona erdirildi.

Petrol piyasasında, Golteks Petrol ve Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne 10 yıl süreli Madeni Yağ Lisansı, Aksaray Akaryakıt Dağıtım Nakliye Enerji Gıda İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Lion Pet LPG Ürünleri Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 15 yıl süreli Dağıtıcı Lisansı tahsis edildi. Sun Havacılık Ticaret Limited Şirketi, Erciyes Havacılık Petrol Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme Anonim Şirketi’nin İhrakiye Teslimi Lisansı iptal edildi. Skot Oil Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Arı Petrol Kimya Endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi ve Aslanlı Otelcilik Turizm İnşaat Mühendislik Mimarlık Hizmetleri Gıda Tarım Hayvancılık Biodizel Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Madeni Yağ Lisansı sona erdirildi. THY OPET Havacılık Yakıtları Anonim Şirketi’nin ise Depolama Lisansına son verildi.

LPG piyasasında, V Gaz Petrol ve LPG Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Ecogaz LPG Dağıtım Anonim Anonim Şirketi’ne LPG Dağıtıcı Lisansı verildi.

Elektrik piyasasında, Ulu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin Karsantı Barajı ve HES projesi, Doğal Enerji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Doğal Enerji Biyokütle Enerji Santrali, Tire Biyogaz Elektrik Üretim A.Ş.’nin Tire Biyogaz Elektrik Santrali, Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü’nün Birecik-Nizip Barajı ve HES’ine 49 yıl süreli Üretim Lisansı verildi. ITC-KA Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ITC-KA Yozgat Enerji Üretim Tesisine 10 yıl süreli üretim lisansı, Ahi Suluova Biyogaz Enerji Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Ahi Suluova Biyogaz Tesislerine 25 yıl süreli üretim lisansı, Pir Enerji Üretim Anonim Şirketi’nin Pir Enerji Üretim Tesisine 30 yıl süreli üretim lisansı, Entek Elektrik Üretimi A.Ş.’nin Azmak HES Projeleri (Azmak I Regülatörü ve HES, Azmak II Regülatörü ve HES, KirpilikRegülatörü ve HES) Hidroelektrik Santraline; Özgür Elektrik Üretim A.Ş.’ye “Azmak HES Projeleri (Azmak I Regülatörü ve HES, Azmak II Regülatörü ve HES, Kirpilik Regülatörüve HES) Hidroelektrik Santralı” üretim tesisi için verilen 22/11/2007 tarihli ve EÜ/1381-7/1002 numaralı üretim lisansının sonlandırılarak, Entek Elektrik Üretimi A.Ş.’ye “Azmak HES Projeleri (Azmak I Regülatörü ve HES, Azmak II Regülatörü ve HES, Kirpilik Regülatörüve HES) Hidroelektrik Santralı” üretim tesisi için eskisinin devamı mahiyetinde yeni üretim lisansı verildi. Ayrıca TOSAB Bursa Tekstil Boyahaneleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliğine 49 yıl süreli OSB Dağıtım Lisansı verilmesi kararlaştırıldı. Cabakcur Elektrik Üretim Ltd. Şti.’nin Çapakçur HES’inin ve OSTİM Finans ve İş Merkezi İnşaat Gayrimenkul Enerji Elektrik Üretim Ticaret A.Ş.’nin Ofim Enerji Santralinin üretim lisansı sona erdirildi.

 Yorumlar

  1. Baran dedi ki:

    Lionpet nasıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir