Akaryakıt

EPDK ekim ayı lisans kararlarını açıkladı

AA

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ekim ayı lisans kararlarını açıkladı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, 23 şirkete lisans verilirken 9 şirketin lisansı da sona erdirildi.

Buna göre, Elektrik piyasasında Köprüyaka Hidrolik Enerji ve Yatırım A.Ş.’nin Susuz Reg. ve HES, Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş.’nin Malatya 2 Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi, Demircili Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim A.Ş.’nin Demircili RES, Yusaka Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin Girlevik 3 Reg. ve Karatuş HES, YBT Enerji Elektronik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Hamal GES, Karyek Karadeniz Elektrik Üretim A.Ş.’nin Umurlu JES ve Umurlu-2 JES, Yapılcanlar Tohumculuk Hayvancılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Yapılcanlar2 Bes, Bientaş Madencilik İnşaat Enerji ve Petrol A.Ş.’nin BİENTAŞ Akşehir Elektrik Üretim Tesisi, Vesmec Makine Sanayi Mümessillik Danışmanlık ve Ticaret Ltd. Şti.’nin VESMEC KIRK-KAB 1 Çöp Biyogaz Santrali, Bientaş Madencilik İnşaat Enerji ve Petrol A.Ş.’nin BİENTAŞ Erzurum Elektrik Üretim Tesisi, Kartepe Endüstriyel Geri Dönüşüm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kartepe Biyokütle-PirolizSıvısı ve Gazı Enerji Santraline üretim lisansı verildi. Mayer Enerji Elektrik Doğalgaz Madencilik İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne tedarik lisansı, Gerede Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Tüzel Kişiliğine OSB dağıtım lisansı tahsis edildi.

 

D Tes Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.’nin tedarik lisansı sona erdirildi. Elmas Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Deliktaş Reg. ve HES, ABK Enerji Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin Çatalbük RES, Elektrik Üretim A.Ş.’nin Aliağa Gaz Türbinleri ve Kombine Çevrim Santralı, ARIEN Elektrik Üretim A.Ş.’nin Sakarbayır RES’inin üretim lisansı sona erdirildi.

 

Petrol piyasasında, Life Petrolcülük Anonim Şirketi, Ecopet Akaryakıt Ürünleri Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, AHD Group Petrolcülük Anonim Şirketi’ne dağıtıcı lisansı verildi. Rabs Oil Geri Dönüşüm Kimya İnşaat Nakliye Turizm Gıda Tarım Hayvancılık Temizlik İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Tunca Atık Yağ Geri Dönüşüm Kimya Petrol Ürünleri Nakliyat İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Genkim Genel Endüstriyel Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne madeni yağ lisansı tahsis edildi. EAB Uluslararası Havacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ihrakiye teslimi lisansı verildi.

 

Süper Akaryakıt Dağıtım Ticaret Anonim Şirketi’nin DAĞ/4217-3/31946 numaralı dağıtıcı lisansı, Genkim Genel Endüstriyel Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin MYĞ/3762-2/30780 numaralı, Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Ticaret Sanayi Limited Şirketi’nin MYĞ/7057-2/38487 numaralı ve Fulex Petro Kimya İthalat İhracat Sanayi Limited Şirketi’nin MYĞ/5900-1/36303 numaralı madeni yağ lisansı sona erdirildi.

 

Doğalgaz piyasasında, Tez Enerji Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) lisansı (iletim ve dağıtım) lisansı verildi.

 

LPG piyasasında, Milligaz Akaryakıt LPG Dağıtım Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne LPG dağıtıcı lisansı tahsis edildi.

 

 

 

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir