Akaryakıt

‘Enerjisi Güzel Takım’ Avrupa sahnesi için hazır

AA

Total Oil Türkiye’nin Ağustos 2019 itibari ile ana sponsoru olduğu A Milli Kadın Basketbol Takımı, FIBA 2021 Kadınlar Şampiyonası Elemeleri öncesi Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nda 12 Kasım Salı günü basın mensupları ile bir araya geldi.

A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri E Grubu’nda oynayacakları Sırbistan ve Litvanya maçları öncesinde medya günü düzenledi. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen medya gününde Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Yasemin Horasan, A Milli Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ve A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın kaptanı Işıl Alben, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Yasemin Horasan, iki gündür hazırlıklarını sürdürdüklerini grupta, adım adım ilerlemek istediklerini kaydetti. Horasan, amaçlarının gruptan çıkarak Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek olduğunu ifade ederek “Bu uzun bir süreç. İlk ayağını bu ay, bir sonrakini önümüzdeki yıl oynayacağız. Sırbistan favori bir ekip ve zorlu bir maç olacak. Biz de iyi durumdayız ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ise, gruptaki rakipleri değerlendirerek en formda 15 oyuncuyu aday kadroya çağırdıklarını aktardı. Yıldızoğlu, oyuncu seçimlerini rakiplere göre yapmaya gayret ettiklerini belirterek “Sırbistan iyi bir rakip, zor bir maç oynayacağız. Eski günlerimize dönmek istiyoruz. Beraber oynayıp birlikte savunma ve hücum yapabilirsek daha farklı bir milli takım olacağız. Seyirci desteğine ihtiyacımız var. Mersinli basketbol severler inşallah bizi yalnız bırakmazlar” dedi.

Ceyhun Yıldızoğlu baş antrenörlüğünde 2021 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne hazırlanan “Enerjisi Güzel Takım”, 14 Kasım Perşembe günü deplasmanda Sırbistan ve 17 Kasım Pazar günü Mersin’de Litvanya ile karşılaşacak.

Öte yandan Total’den yapılan açıklamada Total istasyonlarının da “Seni Nerede Olsa Bekler, Seni Nerede Olsa Destekleriz. Haydi Enerjisi Güzel Takım, Birlikte Yepyeni Zaferlere!” diyerek Milli Takım’ı desteklemeye devam edeceği kaydedildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir