Akaryakıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Doğu Akdeniz’de sondaj açıklaması

sokağa çıkma yasağı
AA

ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerle ilgili ‘Yolumuza devam ederiz’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin sondaj faaliyetlerine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Dışişleri Bakanlığı sözcüsü gayet güzel açıklamalarını yaptı. AB bir şeyi unutuyor. Siyasette hala çok yeni görev yapanlar. Biz Kıbrıs’ta garantör ülkeyiz, Yunanistan da İngiltere de.. Garantör ülke olarak haklarımız var. Sularda bizim bazı haklarımız var. Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklar. Uluslararası hukukun herhangi bir hak vermediği ülkeler buralarda çalışma hakkını görüyor, Türkiye’ye gelince ‘yok yaptırım uygulayacağız’ diyorlar Siz bize 59’dan beri yaptırım uyguluyorsunuz.”

“YOLUMUZA DEVAM EDERİZ”

“Ey AB, Türkiye sizin bugüne kadar tanıdığınız bir ülke değil. Sizinle müzakere masasında olan bir ülke bu da bizi bağlamaz. Bu müzakereler bir anda da bitebilir. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir Türkiye’ye karşı takındığınız tavrı iyi bilin. Türkiye’ye Kıbrıs’taki gelişmelerle ilgili gözdağı vermeye de kalkmayın. Biz bunları da pek takmayız yolumuza devam ederiz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir