Akaryakıt

BP, “ACTIVE technology” formüllü akaryakıtlarını tanıttı

AA

BP’nin uluslararası Ar-Ge tecrübesi ile geliştirilen, motordaki kirle savaşan yenilikçi ‘ACTIVE technology’ formüllü akaryakıtları bugün düzenlenen lansman toplantısı ile tanıtıldı. Sürekli kullanımda hesapta olmayan araç bakım risklerinin azalmasına yardımcı olan yeni ACTIVE Technology formüllü BP Ultimate Euro Diesel, bir depoda 59 km’ye kadar daha fazla yol imkanı sunuyor.

Global boyutta gerçekleştirdiği araştırma ve geliştirme çalışmalarını uzun yıllardır devam ettiren BP, düzenlediği basın toplantısında tanıttığı yenilikçi teknolojisi ile 107 yıllık hikayesine yeni bir mihenk taşı eklediğini açıkladı. BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen’in ev sahipliğinde Türk akaryakıt sektörünün standartlarını yükseltmeye yönelik çalışmaların paylaşıldığı basın toplantısı, BP’nin yerel ve uluslararası yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

BP’nin ‘ACTIVE technology’ formüllü akaryakıtları, Almanya’nın Bochum kentinde bulunan BP’nin Avrupa’daki en büyük global akaryakıt teknoloji merkezinde kapsamlı testlere tabi tutuldu. Yenilikçi ACTIVE technology formüllü BP Akaryakıtları, 110 farklı test metodundan geçerek 50 bin saatten fazla süren motor ve araç deneme testlerinin sonucunda pazara sunuldu. Bu merkezde yapılan çalışmalarla test edilen ACTIVE technology formüllü tüm BP Akaryakıtları’nın, sürekli kullanımda, motorun yeniymiş gibi çalışmasına ve hesapta olmayan araç bakım risklerinin azalmasına yardımcı olduğu açıklandı. Şirket, ACTIVE tehnology formüllü BP Ultimate Euro Diesel sayesinde tek depoyla 59 km’ye kadar daha fazla yol gitme imkanı sunuyor.

İLK DOLUMDAN İTİBAREN ÇALIŞMAYA BAŞLIYOR

Yapılan basın toplantısında, BP’nin tüm benzinli ve dizel yakıtlarında kullanılmaya başlanan ACTIVE technology formülünün; sürekli kullanımda, motorda biriken kiri temizlediği ve kritik motor parçaları üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak, yeniden kir birikmesini engellemeye yardımcı olduğu paylaşıldı. Bu teknolojinin kullanıldığı BP Ultimate akaryakıtlarının motorun, ilk dolumdan itibaren çalışmaya başladığı ve mümkün olan en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olduğu da kaydedildi.

“4 YILDA 16 ÜLKEDE KULLANILAN TEKNOLOJİ, ARTIK TÜRKİYE’DE”

Düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, yüksek akaryakıt kalitesinin ve Ar-Ge çalışmalarının BP için önemine vurgu yaparak,Bochum’da yer alan Global Akaryakıt Teknoloji Merkezimiz, müşterilerimize dünyanın dört bir yanında her zaman daha iyisini sunmaya devam edebilmemiz için 100 yıldır yakıt üzerine testler gerçekleştiriyor. Her gün 100’e yakın teknisyen ve mühendis, yakıt ekonomisi ve motor temizleme testleri yapıyor. Tüm bu çalışmalarımızın sonucu da bugün burada lanse ettiğimiz, kirle savaşan yeni nesil akaryakıt çeşitlerimiz” dedi. 2012 yılında tek depoda 42 km’ye kadar daha fazla yol vaadi ile lanse ettikleri BP Ultimate Euro Diesel ürününü de daha ileriye taşıdıklarını kaydeden Thomsen, “Artık ACTIVE technology formüllü yeni BP Ultimate Euro Diesel ile tek depoda 59 km’ye kadar daha fazla yol kat edilebiliyor” şeklinde konuştu.

BP’nin ACTIVE technology formülünün temizleme gücü sayesinde bir dizi fayda sağladığının altını çizen Thomsen, “Zaman içerisinde motorda biriken kir, performansın düşmesindeki önemli bir etken ve düşman haline gelir. Bu yeni teknolojimizin temizleme gücü, performans katığı içermeyen yakıtlarla karşılaştırıldığında, kirle savaşan mükemmel temizleme kabiliyeti sayesinde yumuşak sürüş gibi faydalar sağlıyor ve motorun yeniymiş gibi çalışmasına yardımcı oluyor. Durmaksızın beş yıl boyunca araç kullanımıyla eş değer bir sürede test edilen ve 4 yılda 16 ülkede kullanılarak performansını global ölçekte kanıtlayan bu teknolojimizi Türkiye pazarına sunmaktan gururluyuz” ifadelerini kullandı.

Haberin galerisi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

BP “ACTIVE technology” formüllü akaryakıt lansman toplantısı

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir