Akaryakıt

Başkan Yılmaz’dan zam açıklaması

AA

Sibel ACAR-ANKARA

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TOBB’un düzenlediği Türkiye Akaryakıt Sektör Çalıştayı sonrasında gazetecilere flaş açıklamalarda bulundu.

Yılmaz’ın açıklamalarından satır başları;

“Elektrik deyince maliyetlere bakıyoruz. Hem kamu hem özel sektörün maliyetlerine bakarak bu tarifeleri belirliyoruz. Yapılan zamlar, kendi kendimize ürettiğimiz bir sonuç değil. Veriler neticesinde adımlar atılıyor. İlk hedefimiz tüketiciyi bu zamlardan en az şekilde etkilemek. Neticede bu faaliyetlerin sürdürülebilmesi lazım. Bunun gayretini veriyoruz. Biz tüm bu hesapları yaparken sürdürülebilir bir enerji politikası ve tüketici enerjiden en verimli  şekilde nasıl yararlanır bunun hesabını yapıyoruz. Yapılan zamlar astronomik zamlar değil çünkü içinde bulunduğumuz şartları herkes biliyor.

Zamların nedeni olarak; kurun maliyetlere etkisi var, petrolün etkisi var. Petrol doğalgazı etkiliyor. Biz doğalgazdan elektrik de üretiyoruz. Dolayısıyla bir sürü enstrüman var. Tüm kararları bu parametreleri toplayıp öyle alıyoruz. Akaryakıt tarafında negatif yansımaları mümkün olduğunca engellemeye çalışıyoruz.”

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 12:05 3 Ekim 2018