Akaryakıt

Bakanlık’tan verimliliğin artırılması için yarışma

AA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ulusal enerji politikaları çerçevesinde enerji verimliliğinin artırılmasını hedefiyle bir yarışma düzenliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre enerji verimliliğinin artırılmasını hedefleyerek bu hedefin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan proje ve çalışmaların kamuoyuna duyurulmasını ve teşvik edilmesini sağlamak amacıyla Sanayide Enerji Verimliliği (SENVER) yarışması düzenliyor.

Bakanlık bu yarışma ile enerji verimli endüstriyel işletmelerinin, endüstriyel işletmelerin uyguladığı enerji verimli ve çevre duyarlı uygulama projelerinin ve teknolojilerinin ortaya çıkarılmasını, bilgi ve tecrübelerin paylaşılmasını hedefliyor.

1999’dan bu yana her yıl düzenlenen yarışma, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri ve Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) olmak üzere, iki ana gruba ayrılıyor. Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri kategorisinde, endüstriyel işletmelerin mevcut sistemlerinde enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik uyguladıkları projeler değerlendiriliyor. EVET sınıfında ise entegre proje ve başarılı işletme yönetimi uygulamaları ile birim hasıla başına tüketilen enerjideki (enerji yoğunluğu) azalma dikkate alınıyor.

Yarışmaya katılım için başvurular, 1 Kasım 2019 günü mesai bitimine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı, Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cd. D:2, 06520 Çankaya/ANKARA adresine yapılacak.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ulaşılabilecek.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir