Akaryakıt

Aytemiz’den otomotivin ‘Gladyatörleri’ne destek

AA

Aytemiz, sektörel büyümeye ivme kazandırmak amacı ile ODD tarafından organize edilen ‘ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2018 Gladyatörleri’nin sponsorları arasında yer aldı. Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke ‘En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası’ ödülünü Ford’a takdim etti.

Aytemiz, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Gladyatör Ödülleri Töreni’nin destekçisi oldu. ODD’nin markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek amacıyla organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri 9’uncu kez sahiplerini buldu. Four Seasons Bosphorus İstanbul’da 4 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen törene, ODD üye markaları, otomotiv dünyasının temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2 ayrı kategoride 18 dalda verildi. İletişim Ödülleri kategorisinde halka açık kategorilerde adaylar; Yılın Dergi Uygulaması, Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması, Yılın Gazete Uygulaması, Yılın Radyo Uygulaması, Yılın Outdoor Uygulaması, Yılın TV Uygulaması dallarında www.oddgladyator.com sitesi üzerinden verilen oylar ile ilk 5 içine girmeye çalıştılar.

Halk oylaması ile ilk beşe kalan projeler ve halk oylamasına açık olmayan İletişim Yılın PR/Etkinlik Uygulaması, Yılın Entegre İletişim Kampanyası, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ve kategorilerinde yer alan tüm aday çalışmalar jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, gecede canlı oylandı. Bu ödüllerin yanı sıra gecede Jüri Özel Ödülü de sahibini buldu. Yılın Basın Lansmanı Ödülü’nü her yıl olduğu gibi bu yıl da otomotiv basın temsilcileri belirledi.

Satış Ödülleri kategorisinde; En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası, En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli, En Çok Satılan Otomobil Modeli, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası, En Çok Satılan Otomobil Markası ve En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası kategorilerindeki birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetleri sonuçlarına göre belirlendi.

Aytemiz’in destekçileri arasında olduğu organizasyonda Satış Ödülleri kategorisinde yer alan ‘En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası’ Ödülü’nü Ford’a Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke verdi.

‘Akaryakıt istasyonu kavramını enerji istasyonu kavramına eviriyoruz’

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, Gladyatör Ödülleri’ne ilişkin olarak; “Otomotiv ve akaryakıt sektörleri, birlikte gelişerek birbirlerini tamamlıyor. Biz, Aytemiz olarak sektörün gelenekselleşen bu özel organizasyonuna katkıda bulunabilmekten, büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Çünkü, ortak çalışmalarımızın, içinde bulunduğumuz ekosistemin, sağlıklı, sürekli ve sürdürülebilir bir şekilde büyümesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Biz de bu noktada, vizyonumuz ve uygulamalarımız ile otomotiv sektörüne dokunan projelere imza atıyoruz. Bugün 600 bayisi ve 10 ikmal noktası ile hizmet veren, tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli izleyen bir kurum olarak ‘şaşırtan hizmetler’ kapsamında, istasyonlarımızın içerisine elektrikli araçlar için ‘hızlı şarj’ adaları kuruyor ve akaryakıt istasyonu kavramını birer ‘yaşam alanı’ ve ‘enerji istasyonu’ kavramına eviriyoruz” dedi. Aytemiz olarak otomotiv sektöründeki eylem, söylem ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve geleceğe yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirten Eke, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine otomobil sürücülerini de dahil ettiklerini söyledi.

Eke, “Otomotiv sektöründe olsun ya da bizim sektörümüzde olsun, doğal olarak hepimizin ortak hedefi, başta can kayıpları olmak üzere trafikteki tüm kayıplarımızı azaltmak. Biz de bu hedeften hareketle aynı yolu paylaşan tüm sürücülerin, birbirini daha iyi anlamasını sağlamak üzere ‘Trafikte Empati Hareketi’ni başlattık ve motosiklet kullanıcıları için ‘Motosiklet Dostu Trafik’ kurumsal sorumluluk projesini devreye aldık. Böylece tüm yayaların, araç ve motosiklet kullanıcılarının hayatlarına dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

2018 Gladyatör Ödülleri’ni alan tüm kurum ve kuruluşları kutlayan Ahmet Eke, sağlıklı ve sürdürülebilir bir Türkiye ekonomisi için otomotiv ve akaryakıt sektörünün yeni organizasyonlarda birlikte olmasını umut ettiğini dile getirdi.

Ödül alan gladyatörler

SATIŞ ÖDÜLLERİ

En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası: Mitsubishi

En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası: DS

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli: Ford Transit

En Çok Satılan Otomobil Modeli: Fiat Egea

En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası: Ford

En Çok Satılan Otomobil Markası: Renault

En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası: Renault

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

Yılın Dergi Uygulaması: Lexus / Vücut Isısına Duyarlı Dergi Reklamı

Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması: Skoda / KAROQ İsim Lansmanı

Yılın Gazete Uygulaması: Renault / “Şerit Takip Sistemi” – Çizgini Bozma

Yılın Radyo Uygulaması: Toyota / Hybrid Sessiz Sürüş Keyfi

Yılın Outdoor Uygulaması: Seat / Interactive Giantboard Uygulaması

Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: Nissan / Navara Türkiye Şovu

Yılın TV Uygulaması: Fiat / Doblo Sağlam Seçim

Yılın Entegre İletişim Kampanyası: Mercedes-Benz / X-Class Entegre İletişimi

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Ford / Kadınlar Günü

Yılın Jüri Özel Ödülü: Mercedes-Benz / Mercedes-Benz Türk StartUP Projesi

Yılın Basın Lansmanı: Dacia Duster

Aytemiz’den akaryakıtta “self servis” dönemiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:50 1 Şubat 2019