Akaryakıt

Aytemiz’den Anadolu’da bir yeni istasyon daha

AA

Türkiye genelinde 550 istasyon ve 10 ikmal noktasıyla faaliyetlerini sürdüren ve hizmet konseptlerini çeşitlendirmeye devam eden Aytemiz, son olarak Çankırı’nın Ilgaz İlçesi’nde faaliyet gösteren Güler Petrol’ü bayi ağına dahil etti.

Türkiye genelinde istasyon sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Aytemiz, bayi ağına bir yeni istasyonu daha kattı. Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde faaliyet gösteren Güler Petrol’ün açılışında Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır ve Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar’da hazır bulundu.

“MÜŞTERİ ODAKLI BİRÇOK DEĞİŞİM VE YENİLİK YAPTIK”

Konuşmasında büyümelerine paralel olarak aynı zamanda müşteri odaklı birçok değişim ve yenilikler de yaptıklarını söyleyen Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, “Motorcu Dostu İstasyon Projesi, elektrikli araçlara yönelik şarj noktaları, Araçtan Öde, WC- Market Değişimi, AYT, eğitim, istasyonlardaki görsel değişimler gelişimimizi özetleyebileceğimiz örneklerdir. Sektörümüz dinamik bir sektör. Bu dinamikliğin en büyük göstergesi ekonomide yaratmış olduğu katma değer. Bu katma değerin en önemli unsurları dolaylı vergilerin yanı sıra istihdam ve müşteri odaklı hizmet” diye konuştu.

“İSTASYON ILGAZ’A EKONOMİK KATKI SAĞLAYACAK”

Tüm Türkiye genelinde yer alan istasyonlarda ön saha personelleri başta olmak üzere yaklaşık 100 bin kişinin istihdam edildiğine ve Avrupa’daki istasyonlarda dahi olmayan bir hizmet sunulduğuna dikkat çeken Yazar şöyle devam etti; “Bu da sektörümüzün ne kadar dinamik bir yapıya sahip olduğunu açıkça göstermektedir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz istasyonun Ilgaz ilçesine ekonomik katkı, istihdam ve iyi bir hizmet sunacağına yürekten inanıyoruz. Bu istasyonumuz görselliğiyle, yeni market konseptimizle, tuvaletiyle, mescidiyle, yıkama alanıyla takdir edilecek örnek bir istasyondur. Bundan sonra bu tür açılışlar yapmaya devam edeceğiz.”

Yazar, “Güler Petrol’ün sahibi Yusuf Bey bölgesinde sevilen, bu işi severek yapan genç ve dinamik bir arkadaşımız. Bugünkü açılıştaki katılım da bunu kanıtlar durumdadır. Sözlerime son verirken bu güzel günde bizi yalnız bırakmayarak açılışımıza teşrif ettiğiniz için sizlere ve şirketimize katılımlarından dolayı Yusuf Bey’e bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE VAR OLMA İLKESİYLE HAREKET EDİYORUZ’

Güler Petrol’ün açılışında konuşan Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, “Sektörün en hızlı büyüyen şirketi olarak 2018 yılında 550’yi aşkın bayi sayısına ulaşmış bulunuyoruz. Şirketimiz Türkiye’nin her yerinde var olma ilkesiyle hareket etmektedir. Bugün açılışını yaptığımız istasyonumuz da bu hedef doğrultusunda attığımız adımlardan birisidir. Bayilik oluşumunda alt yapınızın güçlü olması önemli bir etkendir. Biz de Türkiye’nin dört bir yanındaki 10 ikmal noktamızla bu güçlü altyapıya sahip bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz. Sektörümüz 2017 yılında yüzde 7.5 büyürken, Aytemiz yüzde 26’lık bir büyüme gerçekleştirmiştir. Bu büyümede değerli iş ortaklarımızın katkısı büyüktür. Tabii ki rakamsal büyüme verileri önemli ama bir o kadar önemli olan operasyonel iyileştirmeler ve müşteri odaklı olmak” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir