Akaryakıt

Aytemiz Self Servis’i 180 bini aşkın tüketici kullandı

AA

Aytemiz tarafından sunulan self servis hizmetini son 3 ay içerisinde 180 bini aşkın tüketici 325 bin işlem yaparak deneyimledi.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Aytemiz’in 2019 yılı şubat ayında mevcut hizmetlerine ek olarak tüketicilere alternatif bir yakıt alımı seçeneği ve deneyimi sunmak amacıyla 30 istasyonla tanıtımını yaptığı Self Servis şu anda 100 istasyonda hizmet veriyor. Self servis hizmetinin bulunduğu istasyonlardan alınan verilere göre haziran, temmuz ve ağustos ayları içerisinde toplam 325 bin adet self servis işlem yapıldı. Süreç içerisinde tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerine göre iyileştirmeler yapılan self servis hizmetine geçtiğimiz günlerde nakit ödeme seçeneği de eklendi. Bu işlemlerin 175 bin adedinde kredi kartı ve 150 bin adedinde ise nakit kullanıldı. Hizmet, aynı 3 aylık sürede 180 binin üzerinde tüketici tarafından kullanıldı ve bu sayının yüzde 30’unu sadece Self Servis hizmetini denemek için istasyona gelen yeni müşteriler oluşturdu. Türkiye’de zamandan tasarruf etmek ve self servisi kendi deneyimlemek isteyen müşterilerin yaptığı alışverişler sonucunda 6 milyon litreyi aşkın akaryakıt satışı gerçekleşti ve bu sayede 1,2 milyon TL’den fazla tasarruf sağlanmış oldu.

Self servis hizmetinin kullanım rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, sektörde yaşanan yoğun rekabet ve piyasalardaki dalgalanmalara rağmen tüm operasyonlardaki süreç iyileştirmelerini büyük bir kararlılıkla uyguladıklarını söyleyerek şunları söyledi:

“Sağlıklı, sürekli ve sürdürülebilir büyüme için müşterilerimizi hep dinledik, onlara şaşırtan ürün ve hizmetler sunduk, birçok yeniliği hayata geçirerek, marka değişim ve dönüşümünü oldukça güçlü bir şekilde besledik. Sektörde devrim niteliğinde kararlara imza attık. Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek, elektrikli araçlar için istasyonlarımızda ‘hızlı şarj’ adaları kurduk ve sektöre ‘enerji istasyonu’ kavramını kazandırdık. Motosiklet kullanıcıları için ‘motorcu dostu istasyon’ kavramını geliştirdik. Personelimizi bu konuda özel olarak eğittik ve 165 istasyonumuzu dönüştürdük.  Sayısı her geçen gün artan ‘Aytemiz Kart’ ve mobil uygulamalarımız üzerinden sunduğumuz ‘araçtan öde’ seçeneğini dört, mobil ödeme seçeneğimizi de 2 yıldır başarı ile yönetiyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir