Akaryakıt

Aytemiz DADD Karadeniz Rallisiyle denizlere yelken açtı

AA

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) ralli ile Karadeniz’e açıldı. Beylikdüzü West İstanbul Marina’dan yola çıkan 27 teknenin sponsoru Aytemiz oldu. Ayrıca yurtdışından katılımcıların da dahil olmasıyla etkinlik uluslararası bir statü kazandı.

Karadeniz’i dünya yelken turizmine açmayı hedefleyen Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) düzenledikleri ralli ile Karadeniz’e açıldı. Aytemiz’in yakıt sponsoru olduğu ralli kapsamında tekneler yakıtlarını Beylikdüzü KMarin Denizcilik’ten aldıktan sonra 3 Temmuz tarihinde denize açıldı. Beylikdüzü West İstanbul Marina’dan yola çıkan 27 tekne Karadeniz kıyılarını dolaştıktan sonra yeniden İstanbul’a ulaşacak.

Fransız ve İngiliz ekiple birlikte ralli uluslararası bir nitelik kazandı

74 gün süren DADD Karadeniz Rallisi’nde 42 limana uğrayacak olan yelkenler, İstanbul’dan yola çıkarak Türkiye’nin Karadeniz kıyılarına yelken açacak. Bu yıl bir Fransız bir de İngiliz ekibin katılmasıyla birlikte uluslararası bir nitelik kazanan rallide Volos- Skopelos- Planitis- Limnos- Anıt Limanı- Çanakkale- Kemer Koyu- Marmara Adası- West İstanbul Marina- Şile BB- Kefken BB- Ereğli- Tarlaağzı BB- Cide BB- İnebolu Limanı- Çaylıoğlu BB- Gerze BB- Samsun YK- Fatsa BB- Kışlaönü- Tirebolu Limanı- Beşikdüzü- Yeniay BB- Gündoğdu- Hopa Limanı- Batum- Poti- Hopa Limanı- Yeniay BB- 100. Yıl BB- Tirebolu BB- Kışlaönü- Fatsa BB- Samsun YK- Sinop Limanı- Helaldi BB- Cide BB- Kurucaşile BB- Amasra Limanı- Kozlu BB- Ereğli- Kefken Adası BB- West İstanbul Marina rotası takip edilecek.

Karadeniz bölgesindeki rotayı her sene farklı yelkenciler ile gerçekleştirmek ve sonrasında onların Karadeniz bölgesinde yelken yapmalarına imkan sunarak bu bölgenin yelkencilik ve denizcilik konusunda gelişimine katkıda bulunmak isteyen DADDRalli’ye katılan yelkenliler bir çok limana uğradıktan sonra 29 Temmuz tarihinde İstanbul’da turu tamamlayacaklar.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir