Akaryakıt

Aytemiz 571’inci istasyonu hizmete soktu

AA

Sibel ACAR-ANKARA

Türkiye genelinde 500’ü aşkın bayiye sahip Aytemiz, Ankara’da açılan Öz-Hasanoğulları Petrol ile 571’inci şubesini hizmete soktu.

Ankara’daki 15. istasyon olarak faaliyet gösterecek olan Öz-Hasanoğulları Petrol’ün açılışına; Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, Satış Müdürü Engin İnaltekin,  Ankara Saha Müdürü Servet Yıldız, Sadakart Satış Müdürü Uğur Dilek, Orta Anadolu Bölge Eğitmeni Suat Kaymak, işletme ortaklarından Yılmaz Aydoğmuş ve İrfan Avcı başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

“Ankara son yıllarda LPG satışında şampiyon”

Açılış töreninde konuşma yapan Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar, akaryakıt sektörünün hızlı büyümesine devam ettiğini söyleyerek; “Bugün burada Türkiye’deki 571.’inci istasyonumuzu açmak için toplandık. Akaryakıt  sektörü Türkiye genelinde hızlı büyüme sağlıyor. Enerji sektörü dinamik ve zorunlu bir sektör. Çünkü insanların iki temel ihtiyacı var. Bunlardan biri gıda diğeri ise enerji. Ankara’nın önemi de enerji sektörü için büyük. Satış rakamlarına baktığımızda Ankara’da ayda 33 bin ton, İstanbul da 23 bin ton LPG tüketimi var. Ankara son yıllarda LPG satışında şampiyon. Bu vesile ile de açılışta bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” dedi.

“Çubuk’taki ihtiyacı fark ettik”

Öz-Hasanoğulları Petrol’ün işletme ortaklarından Yılmaz Aydoğmuş ise Aytemiz’in aile anlayışı ile kendilerine destek verdiklerini ifade ederek konuyla ilgili; “Aytemiz çatısı büyük bir aile. İlgi ve anlayışları ile bizler için önemli olan Aytemiz, son zamanlarda öne çıkan  yenilikçi, market ve tuvalet konseptleriyle de göz dolduruyor. Bu yüzden bu ailedeyiz” diye konuştu.

Ankara Çubuk’taki istasyon açılışını ihtiyaca göre açtıklarını ifade eden Aydoğmuş;  “Çubuk’ta böyle bir istasyonun eksikliğini hissettim. İstasyon kısa sürede beklentimin üzerindeki satış rakamı ile bizleri mutlu etti. Devamını diliyorum” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 17:26 27 Eylül 2018