Akaryakıt

Asis SEÇ Eğitim Toplantısı düzenledi

AA

Asis Otomasyon, tüm bölge servislerine ve taşeronlarına dağıtım firmalarının da katıldığı bir SEÇ eğitimi düzenledi.

Asis Otomasyon, tüm taşeronlarına ve bölge servislerine, dağıtım firmalarının da katıldığı SEÇ Eğitim Toplantı’sını İstanbul’da düzenledi. Üç oturum şeklinde geniş kapsamda gerçekleştirilen eğitim, Akaryakıt İstasyonları Mühendislik ve Tehlikeli Madde Güvenlik (TMGD) Danışmanı Gürdal Orak tarafından verildi.

Asis SEÇ Eğitim Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf Kaya, “SEÇ-G kültürü bir davranış biçimidir. Öğren ve öğret” diyerek SEÇ-G’nin önemine dikkat çekti. Kaya, 18 yıldır SEÇ-G kültürünü benimseyerek, hayatın bir parçası olarak gören ve bu sayede istenmeyen olayların yaşanmamasını sağlayan katılımcılara da teşekkür etti. Kaya, “Bizim SEÇ-G kurallarına ihtiyacımız var. Herkesin de bu kuralları bilmesi ve uygulaması gerekiyor. Biz bu kuralları biliyor ve uyguluyoruz. SEÇ-G hayatın bir parçasıdır ve hayatımızda da geleceğimiz, güvenliğimiz, ailemiz, çevremiz, işimiz için ‘sağlık emniyet ve çevre’ kurallarına uymalıyız” dedi.

Eğitim programı kapsamında, Petrol Ofisi Perakende SEÇ-G İş Ortağı Esra Yörük de bir konuşma yaptı. Yörük, “Yusuf Bey’in dediği gibi SEÇ-G hayatımızın içindeki bir konu. Yalnızca iş için değil, evde, arabada, sokakta bazen de farkında olmadan uyguladığımız bir konu. Müteahhitlerimiz, bayilerimiz ve bütün çalışanlarımızda bu bilinç artık oluştu. Bundan sonra bu bilinci daha da arttırma çabasındayız. Petrol Ofisi olarak sağlık, emniyet, güvenlik, çevre ve kalitenin sürdürülebilir bir geleceğe değer katacağı bilinci ile faaliyetlerimiz esnasında insanları, çevreyi, varlıklarımızı ve itibarımızı korumayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Asis SEÇ Eğitim Toplantısı esnasında, sahada yapılan SEÇ denetimlerinde en yüksek puanı personele Asis Genel Müdürü Yusuf Kaya tarafından plaket verildi. Eğitimin ardından katılımcılara Eğitim Değerlendirme Sınavı ve görüş, soru-cevap yapıldı. Toplantı, iftar yemeği ile son buldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir