Akaryakıt

Araçların yağ durumu bulut üzerinden takip edilebilecek

AA

Shell, işletmelerin araç ve makine parkının verimliliğini geliştirmesine yardımcı olan LubeAnalyst yağ analiz platformunu yenilediğini açıkladı.

Shell, şirketlerin sahip oldukları makine parkının performansının daha kolay takip edilmesini sağlayan, yağlama işlemlerinin teşhis ve analizini yapan dijital uygulaması LubeAnalyst’i yeniledi. Shell LubeAnalyst, inşaat, madencilik, tarım makineleriyle üretim ve filo araçları dahil olmak üzere geniş bir ekipman parkında kullanılabiliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Shell LubeAnalyst hafızasında bulunan ve 700 binden fazla bileşeni kapsayan 25 milyon veri, 30 yıllık çalışma sonucunda toplandı. LubeAnalyst ile madeni yağ durumu görüntüleme, kullanıcıların ekipmanlarının performansını izlemelerini de sağlayan online bir platform üzerinden hizmet verilmesi amaçlanıyor. Açıklamaya göre son teknoloji ürünü olan uygulama, problemlerin önceden tahmin edilerek önlenmesine yardımcı oluyor. Makinelerin son durumu hakkında bilgi sağlayan yağ analizi, böylece müşterilerin plansız arızaları önlemelerine ve operasyonlarını geliştirmelerine imkan sağlıyor.

“MAKİNELERİN ÜRETKENLİĞİNİ VE VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMAYA YARDIMCI OLUYOR”

Uygulamanın özellikleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, şunları söyledi: “Yeni Shell LubeAnalyst, tüm platform ve işletim sistemleriyle uyumludur. Daha kolay erişilebilirlik için bulut teknolojisiyle çalışır. Bu mobil uygulama, yağ örneklerini kaydederek bilgiye erişmeyi kolaylaştırıyor. Müşteriler, QR kodlarını kullanarak hemen her yerden numune gönderebilir, manuel ve kağıtla yapılan işlemleri ortadan kaldırabilir. Sistem ayrıca önceki verilere erişebilir, insan hatası riskini en aza indirir ve hizmeti daha da güvenilir hale getirmeyi hedeflemek üzere kurgulanmıştır. Bu sistem, müşterilerimizin makine ve operasyonlarını daha iyi kontrol edebilmeleri için tasarlandı. Shell LubeAnalyst’i kullanan müşterilerimiz, araç ve makinelerini daha uzun süre optimum performansta çalıştırabilir ve dolayısıyla verim artışı sağlayabilir.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir