Akaryakıt

Anapet demiryolu filosunu büyütüyor

AA

2015 yılından bu yana demiryolu akaryakıt taşımacılığı faaliyetlerini sürdüren Anapet, demiryolu akaryakıt taşımacılığında GATX ile yaptığı yeni iş birliği ile filosuna 85 adet yeni vagon kattı.

Türkiye’de demiryolu yük ve yolcu taşımacılığı son yıllarda gerek yeni altyapı yatırımları, gerek yasal düzenlemeler ile hızlı bir büyüme ve liberalleşme sürecine girdi. En önemli taşıma kalemlerinden biri olan akaryakıt taşımacılığı da her geçen gün demiryolu taşımalarında ağırlığını hissettiriyor.

Akaryakıt sektöründe güvenlik ve maliyet konularında çok yüksek avantajlar sağlayan demiryolu taşımacılığı, sağlıklı işleyen bir depolama yükleme ve tahliye ağını da gerektiriyor. Bu kapsamda Lokal Enerji, bağlı iştirakleri ile yurdun birçok noktasında demiryolu bağlantılı tesisleri ve demiryolu taşımacılığı yapan Anapet firması ile entegre bir hizmet sunmayı hedefliyor. Anapet daha hızlı, etkin ve verimli hizmet verebilmek adına dünya genelinde faaliyet gösteren GATX firmasından 85 adet vagon tedarik etti.

Gelinen noktada öz-mal ve uzun dönem kiralık vagonlarla filo büyüklüğünü 230’a yükselten Anapet akaryakıt taşımacılığı yapılan sarnıç vagonlarda Türkiye’nin özel şirketler nezdinde büyümeyi hedefliyor.

“DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI İÇİN FİLOMUZA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Lokal Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yıldırım anlaşma sonrası yaptığı kısa değerlendirmede “Lokal Enerji olarak demiryolu taşımacılığını ülkemiz, sektörümüz ve şirketimiz için önemsiyoruz. Demiryolu taşımacılığı için tesislere ve filomuza yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir