Akaryakıt

Anadolu LPG ve Akaryakıt SİAD 30. yılını kutladı

AA

Anadolu LPG ve Akaryakıt Sanayicileri ve İşadamları Derneği, 30. kuruluş yıldönümünü Ankara’da gerçekleştirilen organizasyonla kutladı.

Düzenlenen yemeğe EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar’ın yanı sıra tüm sektör paydaşları katıldı.

Gala yemeğinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Armutcu sözlerine 30 yıl önce derneği kuran kurucu ve eski başkanları yâd ederek başladı.

“TEK İSTEĞİMİZ REKABET EDERKEN ENGELLENMEYELİM”

Bugün LPG piyasasının gelişmişlik açısından diğer piyasalardan bir adım önde olmasında dernek kurucularının da katkısının büyük olduğunun altını çizen Armutcu; “Derneğimiz, kurulduğu günden beri hep rekabetten yana oldu. Hiçbir zaman koruma istemedik. Bundan sonra da istemeyeceğiz. Rekabet arttıkça refah artacak. Kalitede yarışacağız, fiyatta yarışacağız. Yerel yatırımcı olarak, yabancı sermayenin ülkemize gelmesinden asla rahatsızlık duymadık. Aksine sektörümüze yapılan her yatırımdan memnun olduk. Biz rekabete hazırız. Tek isteğimiz rekabet ederken engellenmeyelim. Bize haksızlık edilmesin” dedi.

“LPG PİYASASINA GEREKEN ÖNEM VERİLMELİDİR “

LPG’nin ülkemiz için önemine vurgu yapan Armutcu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Kaynak çeşitliği ve ülkemizin enerji güvenliği açısından LPG piyasası önemli bir piyasadır. Tüplü ve dökme LPG pazarı biraz daha küçülürse ileride teşvikle kalkındırmak zorunda kalırız. Doğalgazla çalışan her cihaz LPG ile de çalışır. Enerjinin silah olarak kullanıldığı bir dönemde tamamı ithal edilen doğalgaza ne kadar güvenebiliriz? LPG kolay taşınan ve kolay depolanan bir üründür. Enerjide dışa bağımlıyız. Dışa bağımlılığın olumsuz etkilerini en aza indirmek için enerji çeşitlendirmemiz gerekiyor. Enerji arz güvenliğimiz için LPG piyasasına gereken önem verilmelidir.”

Açılış konuşmasında bayilere seslenen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz sektörü böylesine güzel gecelerde bütünlük içinde görmenin mutluluk verici olduğunu söylerken, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise bayilere ‘Sizin büyümeniz demek Türkiye’nin büyümesini demek’ diyerek seslendi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir