Akaryakıt

Aksa, 2 bin çocuğa enerji eğitimi vermeyi hedefliyor

AA

Aksa grup şirketleri bir araya gelerek “Enerjimiz Yarınlara” isimli büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. İlk durağında Rize’deki Şehit Nedim Çalık İlk ve Ortaokulu ile Trabzon’daki Bulak İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa “Enerjimiz Yarınlara” ekibi, bu okullardaki 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine enerji konusunda kapsamlı bir eğitim verdi.

Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde grup şirketleri; kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi gibi enerji hakkındaki her konuda öğrencilere bilgi verdi. “Enerjimiz Yarınlara” projesi ile yıl sonuna kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda 2000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa markalı grup şirketleri, “Enerjimiz Yarınlara” isimli büyük bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi başlattı. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketleri tarafından ortak yürütülen “Enerjimiz Yarınlara” projesiyle, grup şirketlerinden seçilen çalışanlar Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak, köylerdeki ilköğretim okullarında enerji eğitimleri verecek.

Projenin ilk durağı olarak 19 Mart’ta Rize’nin Çaykent Beldesine bağlı Şehit Nedim Çalık İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa Enerjimiz Yarınlara Ekipleri, 20 Mart’ta ise Trabzon Ortahisar’a bağlı Bulak İlk ve Ortaokulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldi. Her iki okulda da tüm 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine enerji eğitimi verilirken bu eğitimlerde enerji kaynakları, tasarruf yöntemleri, enerji verimliliği ve enerji okuryazarlığı gibi enerjiye dair merak edilen her konu, eğlenceli anlatımlarla öğrencilere aktarıldı.

Enerjinin tüm alanlarında hizmet vermenin getirdiği sorumluluk ile yarınımız olan çocukları enerji tüketimi konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmeyi amaçlayan Aksa grup şirketleri, “Enerjimiz Yarınlara” projesi ile yıl sonuna kadar 2000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Aksa, ‘Jeneratör Kullanımı’ eğitimi için Trabzon’daBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir