Akaryakıt

Akaryakıt sektörü EPDK mevzuat değişikliklerini irdeledi  

AA

 

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB İstanbul Hizmet Binasında toplanarak sektördeki gelişmeleri değerlendirdi.

TOBB Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclis Başkanı Ahmet Erdem başkanlığında, meclis üyelerinin ve Rekabet Kurumu temsilcilerinin katılımıyla TOBB İstanbul Hizmet Binasında toplandı.​

Sektör temsilcileri EPDK’nın yürürlüğe giren ve taslak halindeki mevzua değişikliklerini istişare etti. Taslak haldeki bayi ve dağıtıcı kar marjı konusunun üzerinde önemle duruldu. Serbest piyasa ekonomisinin de ele alındığı toplantıda, taslaklara ilişkin konsolide meclis görüşünün oluşturulmasında fayda olduğu değerlendirildi. ‘Niteliği İtibariyle Düzeltilebilir Fiiller’ ve ‘Dağıtıcılar Arası Ticaret’ düzenlemelerinden bahsedildi.

DÜZENLEMELERİN SEKTÖRE ETKİLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Akaryakıt ve LPG Piyasalarında Uygulanan Promosyonlar Hakkında Karar Taslağı da toplantıda önemle üzerinde durulan konulardan biri oldu. Sektör temsilcileri düzenlemelerin sektöre olası etkileri üzerinde durdu. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalıştay hakkında temsilciler bilgilendirildi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir