Akaryakıt

9. Türkiye Enerji Zirvesi başlıyor

AA

Enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da başlıyor.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) destekleriyle düzenlenecek olan 9. Türkiye Enerji Zirvesi, 1.500’e yakın ulusal ve uluslararası katılımcıyı, Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluşturacak.

9.Türkiye Enerji Zirvesi’nde, son 15 yılda yaşadığı hızlı gelişim süreci ile önemli mesafe kat eden Türkiye enerji piyasaları, global piyasalarda yaşanan gelişmeler ve gelecek trendleri farklı açılardan sektör profesyonelleri, uzmanlar ve üst düzey bürokratlar tarafından ele alınacak.

37 düzenleyici kurumun üye olduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı’nın 17’ncisi, 9. Türkiye Enerji Zirvesi ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenecek. Konferans, Türkiye ve diğer ERRA üyesi ülkelerin bulunduğu Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan düzenleyici kurumları, hükümet yetkililerini, enerji şirketlerini, profesyonelleri, yatırımcıları ve sektör derneklerini bir araya getirecek. Yeni iş birliği ve pazarlara kapı aralayacak olan bu iki prestijli etkinliğin eş zamanlı olarak birlikte düzenlenmesi, örnek bir bölgeler arası iş birliği olmasının yanı sıra katılımcılara ve sponsorlara da önemli fırsatlar sunacak.

İki gün boyunca devam edecek olan organizasyon, TOBB, TÜSİAD, TLPGD, SSDGD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, ADER, PÜİS, TABGİS gibi Türkiye’nin ve sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenecek. Ayrıca 9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde bu yıl ilk kez Global Gas Center, Med-Reg, WEC TMK gibi enerji sektöründe faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların katkı sağlayacağı eş zamanlı oturumlar ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek.

 

 Yorumlar

  1. Avatar sabri önder dedi ki:

    PÜİS, TOBB, TÜSİAD, TLPGD, SSDGD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, ADER, , TABGİS…
    2006 yılı geçiş döneminde haksız, adaletsiz, öldürücü ve soruşturma yapılmadan kesilen İdari Para Cezalarının üzerinden 10 yıl geçti…
    Kesilen bu cezaları hem Anayasa Mahkemesi (2015 yılında) cezaları öldürücü buldu, hem de Danıştay (2018 yılında) soruşturma yapılmadan ceza kesilmesi ile ilgili yönetmenliği iptal etti.
    Sektörün ve İş dünyasının en büyük STK ları olarak lütfen kanayan bu yarayı durdurun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 8:50 8 Ekim 2018