Akaryakıt

4 piyasa tek zirve

AA

Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor.

Enerji düzenleyicileri buluşuyor

Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) tarafından düzenlenen Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı’nın 17’incisi de aynı tarihlerde eş zamanlı olarak 9. Türkiye Enerji Zirvesi ile birlikte ve EPDK’nın ev sahipliğinde düzenlenecek. Konferans; Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan ERRA üyesi ülkelerin düzenleyici kurumları, hükümet yetkilileri, enerji şirketleri, profesyoneller ve yatırımcıları bir araya getirecek.

Sektörün en büyük zirvesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, EPDK destekleriyle düzenlenecek Türkiye Enerji Zirvesi bin 500’ün üzerinde ulusal ve uluslararası katılımcıyı Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluşturarak yeni işbirliği imkanlarına kapı aralayacak.

HABERİN TAMAMI

4 piyasa tek zirve

Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) destekleriyle düzenlenecek olan 9. Türkiye Enerji Zirvesi, 1.500’e yakın ulusal ve uluslararası katılımcıyı, Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluşturacak ve yeni iş birliği imkanlarına kapı aralayacak.

Dünya enerji piyasalarında yaşanan hızlı dönüşüm, ülkeler ve şirketler için bütünsel ve gelecek trendleri ile uyumlu stratejilere ihtiyacı beraberinde getiriyor. Yeni döneme uyum sağlayan şirketler büyük avantaj elde ederken bunun dışında kalanlar ise önemli risklerle karşı karşıya kalabiliyor. Bu durum ise enerji piyasalarında yaşanan gelişmelerin ve trendlerin yakından analiz ve takip edilmesini zorunlu kılıyor.

9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde, son 15 yılda yaşadığı hızlı gelişim süreci ile önemli mesafe kat eden Türkiye enerji piyasaları, global piyasalarda yaşanan gelişmeler ve gelecek trendleri farklı açılardan sektör profesyonelleri, uzmanlar ve üst düzey bürokratlar tarafından ele alınacak.

9.Türkiye Enerji Zirvesi’nde Düzenlenecek Oturumlardan Bazıları Şunlar:

Türkiye Akaryakıt Piyasaları

Türkiye LPG Piyasaları

Elektrik ve Doğalgaz Piyasalarında Dağıtım ve Perakende

Türkiye’de Doğal Gaz Ticareti

Uluslararası Fonlar ve Türkiye Enerji Piyasaları

Yenilenebilir Enerji Yatırımları ve Finansmanı: YEKA Modeli

Elektrik Üretiminde Güncel Durum ve Gelecek Beklentileri

Elektrikli Araçlar, Petrol Talebi ve Gelecek Beklentileri

Enerjide Dijitalleşme ve Gelecek Trendleri

Türkiye’de Petrol ve Doğal Gaz Aramacılığı: Gelecek Stratejileri

Bölgesel Enerji Ticaret Merkezleri: Fırsatlar ve Riskler

Global LNG Piyasaları

Akdeniz Doğalgaz Piyasaları

ERRA ile Türkiye Enerji Zirvesi arasında önemli iş birliği

37 düzenleyici kurumun üye olduğu Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı’nın 17’ncisi, 9. Türkiye Enerji Zirvesi ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenecek. Konferans, Türkiye ve diğer ERRA üyesi ülkelerin bulunduğu Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan düzenleyici kurumları, hükümet yetkililerini, enerji şirketlerini, profesyonelleri, yatırımcıları ve sektör derneklerini bir araya getirecek. Yeni iş birliği ve pazarlara kapı aralayacak olan bu iki prestijli etkinliğin eş zamanlı olarak birlikte düzenlenmesi, örnek bir bölgeler arası iş birliği olmasının yanı sıra katılımcılara ve sponsorlara da önemli fırsatlar sunacak.

STK’lar tarafından destekleniyor

İki gün boyunca devam edecek olan organizasyon, TOBB, TÜSİAD, TLPGD, SSDGD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, ADER, PÜİS, TABGİS gibi Türkiye’nin ve sektörün önde gelen sivil toplum kuruluşları tarafından destekleniyor.

Uluslararası kuruluşlardan önemli katkı

Ayrıca 9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde bu yıl ilk kez Global Gas Center, Med-Reg, WEC TMK gibi enerji sektöründe faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların katkı sağlayacağı eş zamanlı oturumlar ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecektir.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son güncelleme: 9:23 9 Ekim 2018