Akaryakıt

Petrol Ofisi, süper lüks yat Flying Fox’a yakıt ikmali yaptı

AA

Petrol Ofisi, Marmaris açıklarında demirleyen 136 metre uzunluğundaki ‘Flying Fox’a 470 bin litre yakıt ikmali yaptı.

Türkiye’de denizcilik sektörüne gerek transit gerekse iç pazarda, hem yakıt, hem de madeni yağlarda; ikmal ve üretim hizmetleri sunan PO Marine, önemli bir operasyona daha imza attı. Süper lüks yat Flying Fox’ın yakıt ikmalini Petrol Ofisi yaptı.

Petrol Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre bir süredir Muğla ve çevresinde seyreden Flying Fox adlı yata, PO bayisi Asmira Group tarafından 470 bin litre M10 Euro Diesel ikmali yapıldı. Yakıt ikmal operasyonu Marmaris Cruise Port’ta 15 kara tankeriyle gerçekleştirildi.

“İKMAL EDİLEN YAKIT, 20 BİN BİNEK ARACIN DEPOSUNU DOLDURUR”

Flying Fox’a yapılan yakıt ikmaliyle ilgili detayları anlatan Petrol Ofisi Deniz Satışları Müdürü Celal Ersan, “PO Marine, Hopa’dan İskenderun’a kadar Türkiye denizlerinin tamamında gümrüklü veya transit yakıt ikmali yapabilen tek marka konumundadır” dedi. Türkiye’nin tüm sahil şeridi boyunca konumlandırılmış 7 deniz terminali ve 1 yüzer istasyonun yanı sıra 5 marina istasyonu ile güçlü bir operasyon gücüne sahip olduklarını ifade eden Celal Ersan, “12 deniz tankeri (barç) ile transit ve iç pazarda yıllık 700 bin tonun üzerinde yakıt ikmali gerçekleştiriyoruz. Bunu da örneklemek gerekirse; PO Marine’in bir günde yaptığı ortalama yakıt satışı miktarı; iyi satış performanslarına sahip 120 istasyonun günlük satış miktarının toplamına eşittir. PO Marine’in yıllık satışı; Türkiye’de trafiğe kayıtlı toplam 12 milyonu aşkın her binek aracın deposunu bir kez dolduracak büyüklüktedir” şeklinde konuştu.

Flying Fox’a bu yaz sezonunda toplam 4 ikmal gerçekleştirdiklerini aktaran Ersan, daha önce üç farklı tarihteki ikmallerde toplam 540 bin litre gümrüklü yakıt ikmali yaptıklarını hatırlattı. Flying Fox yatına son 470 bin litrelik yakıt ikmali ile toplam 1 milyon 10 bin litre yakıt ikmal ettiklerini söyleyen Ersan, bu rakamın yaklaşık 20 bin binek aracın deposunun tamamen doldurulmasına eşit bir miktar olduğunu vurguladı.

DEV YATTA İKİ HELİKOPTER PİSTİ VAR

Türkiye kıyılarında seyrederken birçok uluslararası mecrada haberlere konu olarak ülkemizin turizmine ve ekonomisine katkı sağlayan Flying Fox, 2016 yılında Almanya’da inşa edildi. 136 metre uzunluğunda, 22.5 metre genişliğinde ve 12 metrelik yüzme havuzuna sahip olan mega yatta iki de helikopter pisti yer alıyor. Charter listelerinde yer alan süper yatlar içinde en büyükler arasına giren Flying Fox, dünyanın en uzun 16. süper yatı konumunda bulunuyor. İç hacim olarak da dünyanın en büyük 14. yatı olan Flying Fox, tam 9.100 GT hacminde.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir